Pomagamy pozyskać dofinansowanie na wymianę stolarki otworowej

W ramach programu „Czyste Powietrze” można uzyskać dofinansowanie m.in. na zakup i montaż okien, drzwi i bramy garażowej. Wysokość takiej dotacji zależy od poziomu dochodów i może osiągać wartość 40%, 70%, a nawet 100% kosztów kwalifikowanych. Wszystkie formalności związane z przygotowaniem wniosku i rozliczeniem dotacji firma PAGEN bierze na siebie, zapewniając profesjonalne doradztwo Eksperta ds. dofinansowań termomodernizacyjnych.

Od  3 stycznia 2023 roku w Programie „Czyste Powietrze” priorytet uzyskała głęboka termomodernizacja, a w tym przede wszystkim wymiana okien, drzwi i bramy garażowej, docieplenie ścian i stopów, ale także wymiana starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe.

Mateusz Fortuna

Jeśli przedsięwzięcie nie obejmuje wymiany źródła ciepła, to źródło ciepła na paliwo stałe znajdujące się w budynku lub lokalu musi spełniać wymóg co najmniej 5 klasy. Należy pamiętać także, że jeśli chcemy skorzystać z dopłaty na okna elewacyjne, powinny mieć one współczynnik przenikania ciepła Uw nie większy niż 0,9 [W/m²K], zaś w przypadku dotacji na drzwi zewnętrzne i bramę garażową nie większy niż 1,3 [W/m²K]. W trakcie prac nad wnioskiem, rekomendujemy właściwe rozwiązania – tłumaczy Mateusz Fortuna, Ekspert firmy PAGEN.

Do kosztów kwalifikowanych zalicza się także materiały budowlane niezbędne do wykonania wymiany stolarki otworowej. Z dotacji mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, a poziom dofinansowania może osiągać wartość:

  • Podstawową: do 66 000 zł
  • Podwyższoną: do 99 000 zł
  • Najwyższą: do 135 000 zł

Dodatkowo poza wskazanymi limitami można uzyskać dotację do 1 200 zł na audyt energetyczny. Inwestorzy, którym przysługuje podwyższony lub najwyższy poziom dofinansowania mogą skorzystać z programu w wersji „Czyste powietrze plus”, w którym wybierają wykonawcę i podpisują umowę.

Jest to tzw. opcja prefinansowania, czyli wypłata połowy przysługującego dofinansowania na konto wykonawcy wymiany stolarki otworowej, aby mógł rozpocząć prace. Pozostałe 50% dotacji zostanie przekazane przez WFOŚiGW po zakończeniu inwestycji – wyjaśnia Mateusz Fortuna.

Składając wniosek o dofinansowanie zakupu produktów firmy PAGEN, możemy uwzględnić w nim także: demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż pompy ciepła typu powietrze woda albo gruntowej pompy ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i CWU, demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania lub CWU (w tym kolektorów słonecznych), zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej, zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, dokumentację dotyczącą powyższego zakresu: audyt energetyczny, dokumentację projektową, ekspertyzy.

W przypadku zakupu produktów PAGEN do nowo budowanych domów mamy możliwość pozyskania środków z innych programów m.in. na rekuperację, pompy ciepła i fotowoltaikę – chętnie pomożemy także w tym zakresie – dodaje Mateusz Fortuna.


 

Podstawowy zakres danych niezbędnych do przygotowania wniosku:

  • Dane wnioskodawcy (nazwisko, imię, pesel, telefon, e mail).
  • Informację o współmałżonku (nazwisko, imię, pesel).
  • Adres zamieszkania.
  • Adres budynku, w którym realizowane będzie przedsięwzięcie.
  • Numer księgi wieczystej nieruchomości.
  • Rok wystąpienia o zgodę na budowę.
  • Powierzchnia całkowita budynku.
  • Zaświadczenie z GOPS/MOPS jeśli beneficjent korzysta z opcji podwyższonego lub najwyższego progu dofinansowania.
     

Mateusz Fortuna
KONTAKT Z EKSPERTEM:
Mateusz Fortuna - Doradca ds. dofinansowań termomodernizacyjnych.
Telefon: 726 361 048 | e-mail: m.fortuna@pagen.pl

Pomogę pozyskać dofinansowanie w ramach Programu "Czyste Powietrze".
Przygotuję wniosek w Twoim imieniu i pomogę w rozliczeniu przyznanej dotacji. #DoDzieła